Rozhledna Náchod

rozhledna Náchod

Shrnutí údajů k rozhledně

  • Výška rozhledny: 51 m
  • Nadmořská výška: 410 m n.m.
  • Zeměpisná šířka: 50.418629 N
  • Zeměpisná délka: 16.161934 E

Hodnocení

Hlasujte o různých aspektech rozhledny (1 - nejhorší, 5 - nejlepší). Vyberte počet hvězd v každém řádku a klikněte na tlačítko Hlasovat

GD Star Rating
loading...

Vlastnosti a dostupnost

  • mtb
  • silnicni
  • suvenyry
  • obcerstveni
  • lanovka
  • tramvaj

Informace o rozhledně Náchod

Raně gotický hrad byl založen v polovině 13. století na nejvyšším místě příkrého táhlého ostrohu nad zemskou obchodní stezkou z Kladska. Na přelomu 16. a 17. století byl hrad přeměněn na pohodlné renesanční sídlo. K zásadním stavebním úpravám, díky nimž získal zámek svoji dnešní podobu, došlo v druhé polovině 17. a v 18. století. Dominantou zůstala 51 metrová válcová Velká věž, poničená v roce 1570 bleskem. Další úder blesku zasáhl věž v roce 1721 a od té doby je snížena o jedno patro. Ve výšce 30 metrů je opatřená zastřešeným ochozem, ze kterého je krásný výhled na celé město. I když je zámek vystavěn nad městem, obklopují ho poměrně vysoké kopce, které znemožňují větší výhledy. Přesto lze spatřit rozhlednu Dobrošov, část Krkonoš a v Stolové hory v Polsku.

Město leží na velice frekventované hlavní silnici z Hradce Králové do Polska. K zámku vedou tři přístupové cesty. Dvě přímo z města, třetí od západu z obce Kramolna. Z hlavní silnice vedoucí na Červený Kostelec se odbočí doleva do Havlíčkovy ulice a po 700 metrech převážně strmého stoupání po asfaltu se dojede ulicí Smiřických kolem parkoviště až k hlavní bráně do zámku. K té lze dojet i z opačné strany po červené značce, začínající na západní straně Masarykova náměstí. Ze Zámecké ulice se po 200 metrech odbočí doprava a po úzké asfaltce se vystoupá 400 metrový příkrý až strmý kopec s krásnými výhledy na zámek. Poslední možností je úzká asfaltka z obce Kramolna alejí Kateřiny Zaháňské, která vede převážně z kopce.

Všechny cesty jsou jízdné na silničním kole.

Suvenýry v infocentru a v pokladně zámku.

Občerstvení v restauraci před hlavní branou.

Oficiální web rozhledny můžete najít zde.

Rozhledna Náchod na mapě

Fotogalerie rozhledny Náchod

Přidejte Vaše vlastní fotografie rozhledny Náchod

Máte zajímavé fotografie této rozhledny a chtěli byste je na stránkách zveřejnit?

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Soubory (max velikost jedné fotografie 5MB)


Pokud vám nevyhovuje formulář, můžete fotografie zaslat na email info@rozhlednovymrajem.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *