Rozhledny na kolejích

Od letošního roku se povedl velmi zajímavý projekt.  Naše rozhledny se dostaly i  na místa,  kde by je rozhodně nikdo nečekal. Kromě toho, že se nachází na zcela obvyklých místech, jako jsou hory či  kopce, stožáry mobilních operátorů, vodárenské, vojenské a radniční věže,  mosty přes řeky a v neposlední řadě i třeba skokanské můstky, od ledna se s rozhlednami můžete potkat i ve vlacích Českých drah. V rámci projektu představování zajímavostí jednotlivých krajů Za krásami Česka se rozhledny dostaly do reklamního magazínu ČD pro vás. V právě vydaném čísle se představují krásy Karlovarského kraje a  s nimi také dvě rozhledny –  Krásenský a Panský vrch.

A protože se jedná o drážní časopis, nemohou v něm chybět údaje o nejbližší železniční stanici a její kilometrické vzdálenosti od rozhledny. Kromě toho, že časopis můžete získat zdarma při jízdě v nějakém z vlaků vyšší kvality jako je IC a EC, tak je k sehnání i v ČD centrech ve všech větších stanicích. Součástí této prezentace je i malá soutěž o ceny, jak jinak než o knihu Rájem rozhlednovým. A mně nezbývá, než Vám popřát šťastnou cestu vlakem na některou z rozhleden a s tím spojený hezký výlet a samozřejmě i výhled!

 • Helena Holubářová napsal:

  Ahoj, zdravím rozhlednáře a náhodou mi monitoring vyjel tuto Vaši zprávu. Díky moc za odkaz – je to od tebe skvělý nápad.

  Zdraví Helena

 • Jaroslava napsal:

  Ahoj pane Jiří ,prosbička zní bude ještě tvoje čtvrtá knížka o rozhlednách ….. Stále vznikají nebo obnovují stavby rozhledu,děkuji moc J.H.

  • admin napsal:

   Ahoj Jaroslavo, mám pro tebe potěšitelnou zprávu. Nová knížka s 333 rozhlednami bude poprvé prezentována na Světu knihy v Praze 18. května 2013.

   Jirka.

 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *