Zatracený moribundus

Vážení rozhlednáři,

předpokládám, že při návštěvě mých webových stránek, zvláště pak v porovnání s konkurencí, vás zcela jistě napadá otázka, proč letos téměř nerozšiřuji, již tak bohatý obsah o nové rozhledny, se kterými se na začátku léta opět roztrhl pytel. Ano, bývaly doby, že jsem novou rozhlednu navštívil vždy krátce po jejím otevření, nafotil, zdokumentoval a publikoval. Slavnostní stříhání pásky jsem sice také několikrát absolvoval, ale dostat se v tu chvíli na ochoz bylo pro vysoký počet VIP hostů téměř nemožné. Proto jsem vždy upřednostňoval pozdější termíny, kdy jsem měl dostatek času a prostoru pro objevování krás okolí a pořízení kvalitních fotek samotné rozhledny.

Letos ale bohužel zažíváme úplně jinou dobu. Po dlouhém zimním spánku a následném uzavření okresů se prostor pro návštěvy značně zúžil. Po velmi opatrném a postupném rozvolnění už sice možnost objevovat nové obzory tady je, ale pokud chci i nadále objíždět vzdálené rozhledny na kole, potřebuji k tomu nutně vlak. Díky němu se totiž dostanu do míst, kam bych v sedle kola dojel jen velmi těžko. Jak jste se z mých stránek nebo z knih mohli dočíst, již několikrát jsem hravě zvládnul na otočku z Plzně třeba severní Moravu, respektive Slezsko. Vystoupit před polednem v Opavě z rychlíku, na kole zdolat Anenský vrch a cestou zpátky na vlak do Opavy se ještě zastavit na Šibenici, jsem jednou absolvoval dokonce i v posledním únorovém dni. Pro mě však zatím nepřekonatelnou překážkou zůstává dlouhé, několikahodinové sezení s rouškou či respirátorem na obličeji spolu s ostatními cestujícími ve stísněném kupé vlaku. Z tohoto prostého důvodu nové rozhledny na mých stránkách nepřibývají takovým tempem, na jaké jste byli doposud zvyklí.

Doufám, že během léta, a věřím, že hlavně s nástupem podzimu, se mně vzniklý schodek povede vyrovnat a navštívím i nové vzdálené objekty, abych je pak následně mohl zpracovat a předložit k vašemu posouzení. Pokud nás ovšem do další izolace neuzavře varianta omega.

Proto vám všem děkuji za trpělivost a pochopení.

Netrasovaný, netestovaný, neočkovaný a zatím stále ještě nezavirovaný Jiří Štekl.  

 • Jana Novotná napsal:

  Dobrý den, Jiří,
  děkuji, že nehodláte nové rozhledny hodit do žita, moc se těším na vaše další úlovky. Určitě by bylo skvělé, kdybyste vydal čtvrtou rozhlednovou knihu, pro sběr razítek z mého pohledu naprosto nepostradatelnou :-).
  Přeji vám hodně sil a zdraví, vaše netrasovaná, netestovaná a neočkovaná fanynka, Jana Novotná z Berouna (potkali jsme se před asi dvěma lety na Šťastné věži).
  Mějte se moc fajn!

 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *