Rozhledna Dobrá Voda

rozhledna Dobrá Voda

Shrnutí údajů k rozhledně

 • Výška rozhledny: 36 m
 • Nadmořská výška: 863 m n.m.
 • Zeměpisná šířka: 48.772721 N
 • Zeměpisná délka: 14.032747 E
 • Rok zprovoznění: 2021

Vlastnosti a dostupnost

 • mtb
 • silnicni
 • suvenyry
 • obcerstveni
 • lanovka
 • tramvaj

Informace o rozhledně Dobrá Voda

Šestatřicetimetrová masivní železná rozhledna, spočívající na čtyřech mírně rozkročených stojinách, stojí od roku 2021 na vrcholu stejnojmenného kopce severně od Horní Plané.

Kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 33 metrů (hraniční vrcholky nejjižnější části Šumavy od Vítkova Kamene, přes Smrčinu a Hraničník až po nejvyšší vrchol na české straně Šumavy – Plechý, Perník, vojenský újezd Boletice s dominantním Špičákem, Horní Planá a lipenská přehradní nádrž, rozhledna Jezerní vyhlídka, za dobré viditelnosti rakouské Alpy, při výjimečném vypuštění přehrady je možné vpravo spatřit tzv. Srdce Vltavy, což je zajímavý meandr původního koryta řeky ve tvaru srdce).

Město Horní Planá leží na levém břehu lipenské přehradní nádrže na silnici spojující Český Krumlov a Volary. Kdysi to bývala jediná přístupová cesta do obce, protože město bylo ze severovýchodu obehnáno vojenským újezdem Boletice a od jihozápadu lipenskou přehradou, na jejímž druhém břehu se nacházelo přísně střežené pohraniční pásmo se sousedním Rakouskem. Dnes je již vstup do vybraných okrajových částí vojenského prostoru Boletice umožněn o víkendech a svátcích a na druhou stranu lipenského jezera jezdí během turistické sezóny přívoz. K rozhledně na vrcholu Dobré Vody stoupá z náměstí modrá turistická značka po velice obtížně sjízdné kamenité pěšině až ke kostelu Panny Marie Bolestné, postaveném jen pár metru pod vrcholem. Pokud chceme rozhlednu zdolat na kole, pak musíme z pravé horní části náměstí vystoupat kolem kostela sv. Markéty do prudkého kopce po silnici vedoucí do Hodňova. Po 270 metrech se odbočí doleva na cyklotrasu č. 1254 a po červené značce se vystoupá půl kilometrový prudký kopec chatovou osadou až na vrchol stoupání. Zde odbočíme doleva a po vyjeté luční pěšině se po 250 metrech přiblížíme na okraj lesa. Příkrá hlinitokamenitá cesta nás neomylně po sto metrech dovede až k patě rozhledny.

Sjízdné pouze na horském kole.

Občerstvení na náměstí v Horní Plané.

Suvenýry v IC na náměstí.

Oficiální web rozhledny můžete najít zde.

Rozhledna Dobrá Voda na mapě

Fotogalerie rozhledny Dobrá Voda

Přidejte Vaše vlastní fotografie rozhledny Dobrá Voda

Máte zajímavé fotografie této rozhledny a chtěli byste je na stránkách zveřejnit?

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš Email (vyžadováno)

  Vaše zpráva

  Soubory (max velikost jedné fotografie 5MB)


  Pokud vám nevyhovuje formulář, můžete fotografie zaslat na email info@rozhlednovymrajem.cz

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *