Bývalá vojenská ocelová věž z 80. let 20. století vybudovaná za účelem radiového odposlechu, podobně, jako čtyři další stavby na Dyleni, Velkém Zvonu, Čerchově a Poledníku. V roce 2011 byla značně zchátralá a k demolici odsouzená stavba převedena na Klub vojenské historie Tachov a v roce 2013 opravena. Od roku 2014 je třicetimetrová stavba oficiálně přístupná jako rozhledna.

Nádherný kruhový výhled z otevřené ploché střechy objektu. ve výšce 24 metrů (Slavkovský les, Český les – Dyleň, Velký Zvon, Přimda, Čerchov, Šumava – Ostrý, Javor, Německo, za dobré viditelnosti i Alpy).

Cesta na Havran, který leží v těsné blízkosti státní hranice se SRN, je poměrně zdlouhavá a náročná na fyzické síly, ale také na orientaci. Vede však nádhernou, téměř neobydlenou a neporušenou krajinou Českého lesa. K rozcestí pod Mlýnským vrchem, odkud začíná vrcholová 3700 metrů dlouhá cesta se lze dostat třemi způsoby. Buď od severu z Pavlova Studence u Tachova přes hájovnu Němeček po červené značce nebo z Lesné přes Starou Knížecí Huť, kam ústí i třetí cesta z Rozvadova. Všechny tyto silnice jsou hrubé asfaltky, místy již značně rozbité. Od křižovatky pod Mlýnským vrchem se jede nejprve 300 metrů k rozcestí turistických cest Zlatý potok jen mírně do kopce. Odtud se ale cesta začíná prudce zvedat a po 1600 metrech hrubou asfaltku vystřídají betonové panely. Panelka měří 1800 metrů a končí až v bývalém vojenském areálu na temeni Havranu. Pod vrcholem odbočuje doprava zelená značka na hraniční přechod Křížový kámen. Od tohoto rozcestí zbývá ke věži ještě 300 metrů strmého stoupání po panelech nevalné kvality s velkými mezerami mezi sebou.

Na silničnim kole sjízdné s maximálním nasazením a opatrností. Náročné i ve sjezdu. Na horských kolech dobře sjízdné.

Suvenýry v infocentru v Tachově.