Pohlednice Rozhlednovým rájem

Přátelé dalekých výhledů, hradů a zámků, sběratelé pohledů a razítek,
na začátek letošní turistické sezóny jsme společně s mým grafikem pro Vás připravili sérii originálních kreslených pohlednic s hradozámeckou tematikou. Využili jsme k tomu obrázky z knihy Vyhlídkami králů a také z nového stolního kalendáře hradních a zámeckých věží na rok 2023 a sestavili je do skupin po čtyřech. Tím vznikla neopakovatelná série 28 kreslených pohledů dlouhého formátu o rozměrech 105 x 210 mm. Překvapení na vás čeká na rubové straně, kde se nachází dostatečný prostor pro otisk hradních a zámeckých razítek, včetně kolonky pro zapsání data návštěvy daného objektu. Vyplněním druhé strany tím každý sběratel získá ucelený doklad o návštěvě našich nejznámějších hradů a zámků.

Jednotlivé pohledy bude možno postupně získat ve vybraných pokladnách dotčených hradů a zámků. Nedočkavci si celou sérii mohou objednat prostřednictvím objednávkového formuláře. Při odběru všech 28 pohledů dostanou slevu 2 Kč z každého kusu. Pohledy jsou na zadní straně opatřeny
nezaměnitelným kódem, v tomto případě H/Z 01 – H/Z 28.

Tato originální série hradozámekcých věží nebude jediná, ale bude mít časem svoje následovníky v podobě městských a radničních a věží M/R a konečně i našich nejznámějších rozhleden ROZ. Pevně věřím, že díky nikdy nekončící výstavbě nových rozhleden se tato série bude neustále rozšiřovat.

Jsem přesvědčen, že všechny tři sady pohledů si postupem času získají své příznivce, kteří již nebudou muset tahat v batůžcích těžké knížky, kam si doposud tiskli pamětní razítka, ale že jim k tomu postačí náprsní kapsa turistické bundy.

Pohledy o rozměrech 210 mm x 105 mm jsou vytištěny na tvrdém pohlednicovém papíru. Na rubové straně jsou čtyři podtisky určené pro otisk hradního či zámeckého razítka a kolonka na vyplnění data návštěvy.

Cena jednoho pohledu je 18,- Kč, při odběru kompletní série 28 kusů se cena snižuje na 16,- Kč. Cena celé série tak činí 448,- Kč + poštovné doporučeně + balné 70,- Kč nebo poštovné na dobírku + balné 130,- Kč. Po předchozí domluvě je též možný odběr v Plzni a také v Praze.

Informace o pohledech

 • Autoři: Jiří Štekl (kresby), Lukáš Černý (grafika)
 • Počet kusů v sérii: 28
 • Datum vydání: květen 2022

Vybrané pohlednice

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Objednávka pohlednic

Pohledy je možné objednat na emailu info@rozhlednovymrajem.cz, nebo prostřednictvím objednávkového formuláře uvedeného níže.

 • Cena: 448,- Kč
 • Forma dopravy:
  • osobní odběr v Plzni nebo v Praze (platba předem)
  • zaslání při platbě předem na bankovní účet (poštovné doporučeně + balné: + 70 Kč)
  • zaslání na dobírku (poštovné doporučeně na dobírku + balné: + 130 Kč)
 • Distribuce pohledů bude probíhat od června 2022

Objednávkový formulář

  Po odeslání formuláře budete kontaktování emailem s dalšími informacemi (bankovní spojení), v závislosti na zvolené formě dopravy.

  * Vaše jméno (např. Jan Novák)

  * Váš Email (např. jan.novak@seznam.cz)

  * Způsob dopravy
  Poštou na dobírkuPoštou s platbou předemOsobně v PlzniOsobně v Praze

  Vaše adresa (při zaslání na dobírku či platbě předem)

  Poznámka