Rozhledna Reistna

rozhledna Reistna

Shrnutí údajů k rozhledně

 • Nadmořská výška: 281 m n.m.
 • Zeměpisná šířka: 48.737011 N
 • Zeměpisná délka: 16.736163 E
 • Rok zprovoznění: 1823

Vlastnosti a dostupnost

 • mtb
 • silnicni
 • suvenyry
 • obcerstveni
 • lanovka
 • tramvaj

Informace o rozhledně Reistna

Romanticko- klasicistní kolonáda Reistna je nejvýše položenou stavbou Lednicko – Valtického areálu, zapsaného od roku 1996 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba byla dokončena v roce 1823 a stála na katastrálním území sousedního Schrattenbergu. V roce 1907 musela být přestavěna, neboť se částečně zřítila. Teprve v roce 1925 byla připojena k Valticím. Po II. světové válce se na dlouhou dobu ocitla v nepřístupném pohraničním pásmu a byla využívána jako vojenská pozorovatelna.

Kruhový výhled z otevřené terasy jižním směrem v létě částečně znemožňují vrcholky listnatých stromů (Lednicko – Valtický areál s rozsetými stavbami, Břeclav, zámek Mikulov a Svatý kopeček, Pálava, Bílé Karpaty, Rakousko).

Z hlavní silnice procházející Valticemi z Břeclavi do Mikulova k němu vede téměř dvoukilometrové příkré stoupání ve směru na hraniční přechod Schrattenberg v Rakousku. Pár metrů před bývalou celnicí z této silnice odbočuje doleva úzká červeně značená asfaltka na parkoviště, která dále pokračuje do prudkého kopce a po půl kilometru končí u jižní strany kolonády. Podstatně příkřejší stoupání začíná sto metrů pod celnicí v mírném sjezdu do Rakouska. Úzká asfaltka kolmo do kopce nás sem po 300 metrech dovede z opačné strany. Na Reistnu lze také dojet po dvou kilometrech z valtického náměstí Svobody. Červená značka vede nejprve téměř po rovině ulicemi města, pak zatočí doleva a kolem vinic dojedeme po 1400 metrech mírným stoupáním na křižovatku.  Odtud nás však čeká strmý půlkilometrový kopec pod rozhlednu.

První cesta je sjízdná na silničním kole, druhá je vhodnější pro horské kolo.

Suvenýry v pokladně kolonády.

 

Oficiální web rozhledny můžete najít zde.

Rozhledna Reistna na mapě

Fotogalerie rozhledny Reistna

Přidejte Vaše vlastní fotografie rozhledny Reistna

Máte zajímavé fotografie této rozhledny a chtěli byste je na stránkách zveřejnit?

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš Email (vyžadováno)

  Vaše zpráva

  Soubory (max velikost jedné fotografie 5MB)


  Pokud vám nevyhovuje formulář, můžete fotografie zaslat na email info@rozhlednovymrajem.cz

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *