Až se jaro zeptá, …

cos dělal v zimě, odpovím mu kreslil! A kreslil jsem skutečně nejenom celou zimu, ale i celý podzim, protože v létě na takovou činnost nebudu mít ani náladu, ani dostatek času. A troufnu si dokonce neskromně tvrdit, že jsem kreslil ne na sto, ale rovnou na sto padesát procent!

A také jsem trochu cestoval za nově otevřenými rozhlednami. Konečně, to jste určitě sami zaregistrovali z našich webových stránek. Zmrzlé zimní výlety na rozhlednu Hamštejn a Na Pasece jsou toho malým důkazem.

Mým hlavním cílem však bylo shromáždit dostatečné množství materiálu k sepsání dalšího pokračování knihy Rozhlednovým rájem a zcela nové knihy Vyhlídkami konšelů o městských a radničních věžích. Jednalo by se o takové mladší dvojče knihy o hradních a zámeckých věžích-Vyhlídkami králů z roku 2019.

Ale nejprve jsem si nakreslené obrázky dovolil použít k sestavení dvou zcela nových kalendářů na rok 2025. Ten první, tradiční nástěnný ve formátu A3, navazuje na předchozí dva moje kreslené kalendáře nejkrásnějších kamenných rozhleden z roku 2023 a dřevěných staveb z letošního roku. Zbývající druh klasického stavebního materiálu železo, jsem se rozhodl použít právě do toho posledního nástěnného kalendáře na příští rok. Stolní kalendář pak vesměs zahrnuje kresby radničních a městských věží z připravované knihy o těchto stavbách.

A jako takový bonus bych chtěl milovníkům rozhlednových suvenýrů předložit jednu zcela nečekanou lahůdku. Tou lahůdkou je kompletní sada dvaatřiceti mariášových karet našich nejkrásnějších rozhleden.

Pokud s těmito novinkami u Vás, vážení milovníci dalekých výhledů zaboduji, mohla by nastat ještě druhá vlna v avizované podobě dvou knížek, ale také sada pohlednic jak městských a radničních věží, tak nakonec i našich významných rozhleden.

Ve své hlavě už hodně dlouho nosím ještě jeden malý sen, které si ale zatím nechávám pro sebe. Jen naznačím, že se jedná o zcela unikátní druh pohlednic, které se kdysi, za mého dětství a raného mládí na našem trhu hojně objevovaly, ale dnes již z něho zcela vymizely!

Budu moc rád, když Vám s nabízeným sortimentem udělám radost, a ještě více mě potěší, když Vaši radost poznám minimálně na stejných, ale ještě lépe na Vašich zvýšených objednávkách!