O stránkách

Autor stránek Jiří Štekl (1955) je plzeňský rodák s celoživotním zájmem o cyklistiku, hory a na nich stojící rozhledny. Ve své publikaci Rájem rozhlednovým se zájemcům o rozhledny snaží přiblížit některé důležité údaje o stavbě a její dostupnosti, samozřejmě, že především na kole. Autor přiznává, že impulsem o větší zájem se mu stalo plnění turistického odznaku KČT Rozhledník a především velmi zdařilý seriál ČT Rozhlédni se člověče scénáristy Bedřicha Ludvíka, čerpajícího z bohatého materiálu našeho největšího odborníka na rozhledny,  profesora liberecké technické university inženýra Jana Nouzy, doprovázeného vynikajícím průvodcem Luďkem Munzarem.

Z jednotlivých zápisků popisů cest k rozhlednám postupně sestavil ucelený souhrn, mapující dostupnost ke všem našim vyhlídkovým stavbám. Tyto přístupové cesty jsou na jednoduchých mapkách zobrazeny v knize. Na webových stránkách je objekt vyznačen přímo na profesionální mapě. Samotné stavby jsou pak vytvářeny kresbami autora, které vznikaly postupně od roku 2008. Podkladem se staly pohlednice a samozřejmě také fotografie autora. A zde bych chtěl požádat všechny návštěvníky rozhleden o spolupráci na rozšířění této fotogalerie. Jak sami víte, ne vždy se po náročné tůře podaří vyfotit objekt v tom nejlepším světle. Nejen, že se nemusí vydařit slunné počasí, ale někdy stačí, že se k rozhledně dostanete v odpoledních hodinách, ale věž se nachází přímo proti slunci a odjinud se fotit nedá.

Většina mých fotografií pochází ještě z doby kinofilmů, teprve poslední roky je dělám digitalním fotoaparátem. Vaše povedené digitální obrázky, které nám zašlete prostřednictvým jednoduchého formuláře pod každou rozhlednou popřípadě emailem na info@rozhlednovymrajem.cz, přidáme do fotogalerie k rozhledně a samozřejmě nezapomeneme přidat i jméno autora.

Za vaši ochotu a spolupráci vám předem děkuji a těším se, že naše společné dílo se bude úspěšně rozrůstat.

Jiří Štekl.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.