Pomoc NP České Švýcarsko

Vážení přátelé dalekých výhledů,

nový nástěnný kalendář nejkrásnějších kamenných rozhleden na příští rok nazvaný Rozhlednovým rájem 2023 byl právě vytištěn a čeká se jen na jeho sešití. Kalendář je tentokrát sestaven výhradně z nových velkých kreseb autora. Než však dojde k jeho distribuci, uplyne ještě několik týdnů, což je moc dlouhá doba na cílenou pomoc.

Hektické události posledního týdne mě, jako milovníka rozhleden, hor a přírody jako celku, vedly k rychlému rozhodnutí. Nejničivější požár v novodobých dějinách České republiky v NP České Švýcarsko, který stále ještě není zcela pod kontrolou hasičů, mě přesvědčil o nutnosti rychle a účinně pomoci tomuto těžce zasaženému koutu naší vlasti. Stejně, jako tomu bylo v minulém roce, kdy jsme společně pomáhali tornádem poničené jižní Moravě, budu rád, když opět společně pomůžeme i nyní. Z každého prodaného kusu kalendáře odevzdám deset korun na pomoc obcím a obyvatelům, které zasáhl požár v tomto národním parku. Dnes jsem proto poukázal na Platformu Donio dva tisíce korun. Tisícovku za sebe a druhou, kterou vyberu po desetikoruně postupně od Vás, věrných zákazníků. Věřím, že mě v tomto úsilí podpoříte i letos.

Jsem přesvědčen, že naše společná pomoc najde rychle své adresáty a pomůže této těžce zkoušené krajině a jejím obyvatelům k brzkému návratu do normálu.    

Děkuji Vám všem, Jiří Štekl.