Rozhledny na iDNES.cz

Po uveřejnění rozhovoru v MF Dnes, který se uskutečnil jednoho slunného únorového odpoledne na petřínské rozhledně v Praze, se tento článek dostal i do elektronické podoby. Tentokráte bych ale rád upozornil na související odkazy na konci článku, které kromě nádherných vyhlídek také kriticky hodnotí zbytečně vyhozené peníze z EU do rozhleden, kde jsou zcela zbytečné.

Rozhledna by totiž měla splňovat, kromě jiného, také jeden základní prvek. A to, že by z jejího ochozu mělo být vidět něco víc, než z pouhé země. To znamená, že by měla stát například na vrcholu zalesněného kopce, z kterého pro vysoké stromy není absolutně žádný výhled. Ale pokud bychom se dostali nějakým způsobem nad koruny stromů, například díky výstupu na ochoz rozhledny, výhled by nám měl vyrazit dech.

A přesně to se stane v sobotu 10. května 2014 při slavnostním otevření rozhledny na 575 metrů vysokém kopci Kotel jižně od Rokycan. Tato rozhledna totiž nabídne zcela ojedinělý výhled. Z její vyhlídkové plošiny můžete totiž současně spatřit jak Brno, tak i Prahu. Že nevěříte? Tak se druhou víkendovou sobotu přijďte sami přesvědčit. Doufejme, že nás vrtkavé jarní počasí nezaskočí a dovolí nám pozorovat tento mimořádný jev.

Odkaz na článek můžete najít zde: http://cestovani.idnes.cz/vypravci-jiri-stekl-a-rozhledny-dag-/po-cesku.aspx?c=A140328_122712_po-cesku_tom