Beseda o rozhlednách

Po úspěšné výstavce fotografií a kreseb v lochotínské knihovně jsme dostali nabídku uspořádat  tamtéž přednášku o historii a současnosti našich rozhleden.

Aby byla beseda pro plzeňáky poutavější, zúžili jsme okruh vyprávění pouze na rozhledny Plzeňského a Karlovarského kraje. Začátkem prosince, ještě stranou předvánočního shonu, se nám překvapivě podařilo zaplnit posluchárnu knihovny do posledního místa. Je vidět, že rozhledny jsou stále v kursu a táhnou široké spektrum zájemců. Po dvouhodinovém maratonu, ve kterém paní Benediktová promítala barevné obrázky na plátno, jsme se spolu se Zdeňkem snažili okomentovat každý objekt o nějakou zajímavost z výstavby, provozu, ale třeba také o zážitky, které jsme získali při jejich dobývání.

Odměnou nám byl spontánní potlesk spokojeného publika, se kterým jsme se rozloučili s příslibem, uspořádat podobnou přednášku i v příštím roce.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.