Den válečných veteránů

Právě na dnešní den 11. listopadu jsme odjakživa bývali zvyklí na příjezd svatého Martina na bílém koni. Tato významná pranostika se ale u nás už několik let po sobě jaksi nedodržuje. Namísto toho jsme se rozhodli přijít se zcela novým uspořádáním webových stránek. Přesně v den 105. výročí ukončení světové války, na který připadá i Den válečných veteránů, začínáme psát novou historii jednoho z nejrozsáhlejších českých rozhlednových webů, kde kromě všech našich tuzemských rozhleden výhledově najdete také příhraniční věže do jednoho kilometru od státní hranice a dále hradní a zámecké věže určené k rozhlížení. Postupně zde budou zařazovány i městské a radniční věže určené ke stejným účelům.

Věříme, že informace získané na těchto stránkách využijete při plánovaní výletů po notoricky známých, ale také po doposud nepoznaných místech naší krásné země.

Velkým pomocníkem se vám určitě stane aktivní mapa, ze které si například budete moci vyfiltrovat požadovanou kategorii rozhleden (dřevěné, kovové, zděné), ale i samotné hrady, zámky nebo pouze městské, či radniční věže. Novinkou je rovněž automatické zobrazení ostatních vyhlídkových objektů v nejbližším okolí.

Věříme, že i s vaší spoluúčastí, se tyto stránky budou neustále rozšiřovat jak o nové věže a jejich zdařilé fotografie, tak rovněž o nové kolonky, kterými budou například vstupenky, pamětní razítka, případně i pohlednice nebo další zajímavé suvenýry.

Jiří Štekl a Vláďa Techl

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.