Dočkáme se ještě jara?

Jizereka -21 stupňů Celsia, Horská Kvilda -19 stupňů Celsia, Plzeň -4 stupně Celsia …… Tak to není hlášení ČHMÚ o nejnižších teplotách letošního ledna či února. To jsou, prosím pěkně, ranní teploty z 8. dubna 2013!

Uznejte sami, dá se v tomto počasí jezdit na kole. Nedá! Ale určitě se najdou jedinci, kteří mně budou oponovat a tvrdit, že jezdí na kole celý rok do práce. Dobrá, postavím tedy otázku trochu jinak. Můžeme mít z takové vyjížďky ještě nějakou radost? A já odpovídám NE! A na tom trvám. A tak nám nezbývá, než si povzdychnout, kde ty loňské sněhy jsou! Loni už jsem měl touhle dobou totiž najeto několik stovek kilometrů a objeto pár nových rozhleden. Například už v březnu jsem navštívil Kostelní Hlavno a Skalku ve Vyžlovce a začátkem dubna Kovářku v Moravči. A letos? Kolem svých dvoukolých miláčků chodím zatím po špičkách, abych je neprobudil z jejich hlubokého zimního spánku. Takže najeto 0 a nálada pod psa. A ne, že by nebylo kam jezdit.

Ještě na podzim byly otevřeny rozhledny ve Spešově na Blanensku, Bezručova vyhlídka u Kopřivnice, Miloňová u Velkých Karlovic, Mařenka u obce Štěměchy a Maják ve Strupčicích. A před dokončením čekají na svoje otevření rozhledna v Hostišové na Zlínsku a Kaňk u Kutné Hory, rozestavěné jsou pak rozhledny na Velkém Javorníku a Velkém Kosíři, dále na Havlově Hoře v České Kanadě, v Čížovce na pomezí Českého ráje a v Jarově u Plas.

Takže doufejme, že to ti Mayové s tím svým slavným kalendářem nemysleli tak, že po jeho skončení už bude následovat stále prosinec!

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.