Křest kalendáře na Kotli

Sobota 11. května 2014 jakoby se vymykala dosavadnímu rázu nepovedeného květnového počasí. Kdo si brzo ráno přivstal, toho obloha přivítala azurovou modří. Postupně se sice ukázalo pár mráčků, ale z těch dnes rozhodně nepršelo, naopak vytvářely dokonalou kulisu ke slavnostní chvíli, která nastala úderem 13. hodiny. Na jednom ze tří význačných kopců v okolí Rokycan, Kotli, se totiž otevírala nová rozhledna, která vlastně ještě ani nemá své jméno.

Již před jedenáctou se na vrchol trousili první nedočkavci, ale hlavní nápor nastal až po poledni. To byl vrchol doslova poset lidskými mravenci, alespoň tak se to jevilo z ochozu ve výšce pětadvacet metrů. Střízlivým odhadem se této akce zúčastnilo více jak tisícovka zájemců.

Vůně opékaných špekáčků se mísila s vůní dobrého rokycanského piva, do toho pár nezbytných projevů a také svižné tóny folkové skupiny. Na závěr tohoto mumraje se křtil nový kalendář Rájem rozhlednovým 2015. Slova se ujal známý moderátor Petr Jančařík a za přispění autorů kalendáře fotografa Zdeňka Benedikta a kreslíře Jiřího Štekla se toto dílo polilo říznou dvanáctkou z minipivovaru U Stočesů. A protože první stránce tohoto nástěnného kalendáře dominovala právě otevíraná rozhledna, zájem o něj byl značný. Dokonce bývalý ministr spravedlnosti pan Jiří Pospíšil si zakoupil hned několik exemplářů.

Přestože program na vrcholu skončil po čtrnácté hodině, ještě o dvě hodiny později se na Kotel škrábali další turisté. Pro ně, ale i pro ostatní, kteří si již nestačili koupit kalendář rozhleden českého západu máme dobrou zprávu. V informačním centru v Rokycanech bude do vyprodání omezených zásob k dostání spolu s dalšími nezbytnými rozhlednovými suvenýry.

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.