Můžeme se těšit na jaro

Vážení rozhlednoví přátelé.

Po mimořádně příznivém podzimu nás pravděpodobně čeká opět dlouhá zima. Ne, že by se nedalo vyjíždět na rozhledny, pěší vycházka zimní krajinou má také své kouzlo. Ale pro nás, cyklisty, je zima, až na malé výjimky, spíše dobou nuceného odpočinku. To ovšem neznamená, že budu bez práce. Po dokončení 3. vydání knihy Rájem rozhlednovým jsem si od rozhleden trochu odpočinul a po vlažném létě jsem na jeho sklonku začal opět jezdit. Postupně jsem navštívil hrad Landštějn s mimořádně bytelnou věží, nově rekonstruovaný Hartenštejn a dále pak klasické rozhledny na Anenském vrchu v Orlických horách, Klepáč (Klepý, Trojmorski wierch) v Králickém Sněžníku, Skřivánčí vrch v podkrušnohoří a vodojem v Heřmanově Huti. První čtyři objekty už jste jistě na našich stránkách zaregistrovali, zbylé dvě čekají na zpracování. Při pohledu na vodojem mě ale jímá hrůza, protože kruhové geometrické tvary mně vždy dělaly potíže. Snad to po rozkreslovacím tréninku zvládnu ztvárnit do přijatelné podoby. Podobné problémy jsem kdysi měl se zachycením moderní rozhledny na Smrku v Jizerských horách. Ale asi na posedmé se mně to, myslím, podařilo.

A pokud zima včas odejde, předpokládám, že koncem března bych už opět mohl vyrazit „do stopy“. Po dlouhém zimním spánku bude rozhodně co objevovat. Už nyní stojí rozhledny na Hraničním vrchu u Albrechtic, Na Stráži u Sloupu, Na Skalce u Bojkovic, Skalka u Vyžlovky, Moraveč u Mladé Vožice, Kunovická Hůrka u Kunovic, Hostišová u Zlína, Jiřice u Moravských Budějovic, Tetřev v Beskydech, Hošťálkovice u Ostravy, ve fázi rozestavěnosti je Jurkovičova rozhledna u Rožnova pod Radhoštěm a také šest navzájem velmi podobných dřevěných rozhleden na úbočí Bílých Karpat -Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice, Suchá Loz, Vlčnov. A pokud nebudu mít co na práci, také bych rád navštívil dva známé hrady, jejich věže poskytují již dlouhou dobu neopakovatelné výhledy do širokého okolí. Jsou to Bezděz a Hazmburk.

Proto ať žije slunce, teplo a vůbec to nádherné a voňavé jaro.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.