Nástěnný kalendář 2024

Sankce, inflace, úspory, šetření. To jsou dnes nejčastěji skloňovaná podstatná jména. Jména, která se dotýkají doslova každého z nás, ať už si to chce či nechce připustit. Dotkla se samozřejmě i fanoušků rozhleden. Nejenom tím, že počet a kvalita rozhleden v posledních dvou letech neustále klesá, ale také tím, že lidé mají obavy z nejisté budoucnosti, šetří a jsou stále méně ochotni vydávat svoje finanční prostředky na zbytné věci. 

Kalendář, který jsem vám právě předložil k  posouzení, bude pravděpodobně předposlední, který jsem během posledních let vytvořil. Není to tím, že by mě práce na něm nebavila nebo nějak výrazně zatěžovala, ale příčiny je třeba hledat jinde. Zajistit v dnešní době potřebný počet odběratelů, aby se ofsetový tisk vůbec vyplatil, je už téměř nadlidský výkon. O vás, stálé a tradiční příznivce strach nemám a spoléhám na vás i nadále. Ale o pořádného zákazníka s odběrem alespoň sto kusů už dnes zkrátka nezavadíte. 

Skloubit stále se snižující počet výtisků, a přitom udržet cenu na stejné úrovni, jako v předchozích letech se nedá dělat do nekonečna. Jak jste se sami mohli přesvědčit, cenu držím, ale ustálit náklad na potřebné výši, i přes oslovení všech možných i nemožných subjektů, se mně zkrátka nedaří. 

Užijte si proto tento kalendář rozhleden, který je sestaven výhradně z dřevěných staveb, do sytosti. Po letošním, který obsahoval pouze kamenné věže, mně už naštěstí zbývá jen poslední stavební materiál a tím je železo či ocel. Takový kalendář bych vám, milí rozhlednáři, chtěl předložit napřesrok. A pak už jen adié! 

Bylo to krásné, ale mohlo to trvat déle! Škoda, bylo mně s vámi dobře.  

P.S. Kalendář na rok 2024 zatím neobjednávejte. Jedná se pouze o zkušební náhled. Do konce roku máme ještě času dost. Pokusím se do té doby nabídnout výtisk všem dotčeným subjektům přímo na místě. Bude to stát hodně času, energie a prostředků. Až bude sečteno a podtrženo, oslovím s  nabídkou i vás, ostatně tak, jak to dělám každoročně. Do té doby mně držte všechny svoje palce! 

Děkuji, Jiří Štekl. 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.