Mohutná betonová věž ze 70.let 20. století, od roku 1999 částečně otevřená pro veřejnost.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu plného antén (Šumava, Český les, Slavkovský les, Krušné hory, Smrčiny, Chebsko, Německo, výjimečně i Alpy).

Na Dyleň vede několik přístupových cest. Nejlepším východištěm je obec Vysoká, do níž lze přijet po dobré asfaltce ze Staré Vody nebo z Dolního Žandova, ležících na hlavní silnici Cheb – Planá. Z Vysoké pak pokračuje hrubá asfaltka kolem rozpadlého kostela do prudkého kopce po zelené značce. Na rozcestí u Alexe je třeba odbočit doleva a po rovné silnici do příkrého kopce se po necelých třech kilometrech dojede až k bývalému vojenskému objektu. Tato cesta je sjízdná na silničním kole.

Kromě této cesty vede na Dyleň také osmikilometrová silnice z Mýtiny u Chebu. Ta nejprve kopíruje červenou značku až na rozcestí Kyselecký hamr. Zde se červená opustí a pokračuje se dále po neznačené hrubé a dost rozbité asfaltce nejprve do prudkého a pak i mírného kopce. Na kraji lesa se ale silnice zalomí do kilometrového příkrého kopce, z čehož je hned první čtvrtina strmá. Následuje krátká rovinka a závěrečných 200 strmých metrů až na křižovatku od Vysoké ( odtud je to k vrcholu už jen 900 metrů do prudkého kopce).

Z opačné strany na tuto křižovatku ústí osmnáctikilometrová silnice z Broumova přes Mohelenské pláně, kde je 700 metrový příkrý úsek. Pak tato cesta vede jen do mírného kopce až pod křižovatku od Vysoké, kde je krátké prudké stoupání.

Obě tyto cesty jsou sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v objektu věže nebo v informačním centru v Chebu.