Jednoduchá čtyřmetrová dřevěná rozhledna z roku 2011, stojící na kruhovém betonovém základu bývalého letového naváděcího radaru.

Přestože se nejedná o žádný architektonický výkřik je z otevřené plošiny ve výšce přes tři metry nádherný kruhový výhled (panorama Českého středohoří s dominantami Milešovkou, Kletečnou, Lovošem, Sedlem, Radobýlem, Hazmburkem, Bukovou a Lipskou horou, dále vrchy Ronov a Vlhošť na severovýchodě a Říp na jihovýchodě, elektrárna Mělník, papírna Štětí, Roudnice nad Labem, Litoměřice).

Rozhledna je postavena na nevýrazném návrší mezi obcemi Židovice a Rohatce severozápadně od Roudnice. Z Rohatce stoupá k odbočce kilometrová silnice do poměrně prudkého kopce, z opačné strany z křižovatky Židovice – Chvalín – Roudnice je stoupání obdobné, pouze o tři sta metrů delší. K samotné rozhledně pak odbočuje mírným sklonem dost nekvalitní dvousetmetrová hlinitokamenitá vozová cesta.

Až k odbočce dobře sjízdné na silničním kole. Posledních 200 metrů mezi poli je však po nerovné kamenité cestě sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v IC v Roudnici nad Labem.