S televizí na Chlumu

Je tomu pár týdnů, co jsem potkal svého kamaráda. Povídal mně: Představ si, nedávno jsem otevřel noviny a v nich Štekl a ty jeho rozhledny, jedu vlakem, otevřu časopis ležící na sedadle a v něm Štekl a ty jeho rozhledny, pustím si rádio a v něm mluví Štekl o těch svých rozhlednách! Řeknu tě,  po těchto zkušenostech se bojím otevřít i konzervu! (tak svého času kdysi zněl také vtip o nesmrtelném Leninovi). Teď už ti chybí jenom ta televize, pravil s nadsázkou na rozloučenou!

Tehdy jsme se společně zasmáli a já mu musel dát za pravdu. Ale v polovině srpna mně smích přešel. Ozvala se nám totiž Česká televize s přáním natočit se mnou a redaktorem nakladatelství Cykloknihy pořad o našich aktivitách.

V úterý 19. srpna dopoledne se skutečně štáb ČT dostavil do Plzně. Nejprve se točilo v redakci a pak jsme se na kolech vydali na rozhlednu Chlum, kde se pořad dokončil. A při té příležitosti se stylově plzeňským pivem pokřtila kniha 333 výletů po rozhlednách Čech, Morava a Slezska.

Zájemcům napovím, že vysílat by se mělo na ČT Art v neděli 14.  září od 22  hodin a repriza pak ještě 16.  září. Záznam pořadu pak bude trvale k vidění v archivu ČT Art web třistatřicettři.