Kalendář Ústeckého kraje stále v prodeji

Po velmi úspěšném uvedení kalendáře rozhleden Českého západu na rok 2015 na trh a vyprodání veškerých zásob, jsme i v letošním roce vydali podobný kalendář. Tentokráte jsme zamířili do Ústeckého kraje, který lze díky největší koncentraci vyhlídkových staveb na našem území bez nadsázky nazvat Rozhlednovým rájem!  Zahrnuje nejznámější klasické rozhledny tohoto regionu – Erbenovu vyhlídku v Ústí, Schillerovu věž v Kryrech, Kratochvílovu rozhlednu v Roudnici nad Labem, znovu vzkříšenou rozhlednu Vochlice u Lubence, perfektně rekonstruovanou Letnou v Teplicích i Hněvín v Mostě, Varhošť z jehož tří ochozů je možné zhlédnou Labe na osmi různých místech, velmi fotogenickou Jedlovou, nový Sokolí vrch nad Děčínem, nejsevernější Tanečnici ve Šluknovském výběžku, historický Děčínský Sněžník a nakonec i nově postavenou Střekovskou vyhlídku, ústečáky zvanou též Malé Sedlo, stejně jako i nejnovější stavbu kraje, kterou je, na titulní straně zobrazený, Chmelový maják v Žatci.

Zájemci o tento kalendář mají právě nyní jedinečnou šanci si ho objednat na adrese rozhlednovymrajem.cz a zkompletovat tím dosavadní sbírku rozhlednových kalendářů. Již nyní totiž sbíráme podklady k dalšímu kalendáři, který bude tentokráte zaměřen na rozhledny středočeské a ponese název Rájem rozhlednovým – rozhledny středních Čech.  Nakonec prozradím i něco navíc z tvůrčího plánu naší dílny. Další v pořadí budou jihočeské rozhledny spojené se stavbami kraje Vysočina (již nyní vidím nádherné kombinace historických staveb na Kleti, Libíně či na Babylonu s moderními stavbami jako je Rýdův, Fajtův nebo Pekelný kopec). Ale to je zatím hudba velmi vzdálené budoucnosti.

A ještě také dlužím odpověď četné skupině obyvatel moravských krajů, zda se k nim, z daleké Plzně, také dostaneme. Určitě, mějte strpení, bude to hned poté. Do té doby jistě na Moravě vyroste ještě plno nových objektů, které zcela jistě budou ozdobou každého kalendáře. Již dnes můžeme registrovat mimořádně zdařilé stavby, jako je například originální Velký Kosíř u Olomouce, Velký Javorník v Beskydech nebo právě dokončený Kelčský Javorník v Hostýnských vrších. A to ještě máme v záloze velice fotogenické Liberecko nebo oblast východních Čech! Škoda, že každý rok je tak dlouhý!

Jiří Štekl: kresby a text & Zdeněk Benedikt: fotografie a grafika