Původně 64 metrů vysoká pec č. 1 z roku 1911, která svému účelu sloužila až do roku 1998, byla v letech 2014 – 2015 navýšena do výšky téměř 78 metrů. Prosklená nástavba v sobě ukrývá prezentační prostory, kavárnu a klub a ve výšce 71 metrů je zakončena otevřenou vyhlídkovou plošinou, kam nás pohodlně vyveze výtah. Odtud pak vede vysoce adrenalinová lávka vinoucí se kolem tělesa věže až do spodní kavárny, odkud se dolů dostaneme opět výtahem. Své jméno dostala po nejrychlejším muži planety, který ji navštívil při závodech Zlatá tretra, pořádaných na nedalekém atletickém stadionu v roce 2015.

Fantastický kruhový výhled na celou Ostravu se všemi výškovými budovami i továrnami, za dobré viditelnosti lze spatřit celé panorama Beskyd a na opačné straně vrcholky Jeseníků.

Vysoká pec stojí těsně vedle hlavní rychlostní silnice z Frýdku – Místku. Místecká silnice je však pro cyklisty uzavřena a proto je zapotřebí použít vedlejších souběžných ulic. Například z  nejvhodnějšího nádraží ve Vítkovicích se vydáme doleva mezi vysokými paneláky vilovou zástavbou ve Starobní ulici, až dojedeme k frekventované Místecké. Po souběžné cyklostezce zatočíme doleva, až podjedeme po osmi stech metrech postupně železniční a pak i silniční viadukt. Za ním pak odbočíme prudce doleva a vzápětí po Výstavní ulici dojedeme po kilometru kolem teplárny do ulice Ruské. Zde zatočíme doprava a podjetím Místecké ulice staneme na kraji areálu Vítkovických železáren. Celá cesta vede téměř po rovině jen s nepatrným převýšením při podjíždění hlavních komunikací.

Přímo u areálu je tramvajová zastávka Dolní Vítkovice.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v informačním centru pod věží.