Romantický hrad z přelomu 13. a 14. století s nezaměnitelnou siluetou je postaven vysoko nad říčkou Třebůvkou a dominuje mu jedenašedesátimetrová válcová věž, která je zpřístupněna od roku 1912.

Kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 45 metrů je zajímavý především severním směrem na Mohelnici a Zábřeh, kde za dobré viditelnosti je možné spatřit masiv Hrubého Jeseníku s Pradědem.

Do stejnojmenné obce se můžeme dostat ze čtyř směrů, ale vždy po vedlejších silnicích. Od východu z Kovářova nebo Bílé Lhoty nebo od západu z obce Doly. Tato cesta je ze všech jmenovaných nejnáročnější. K překonání stometrového výškového profilu od Třebůvky je zapotřebí zdolat velmi prudké, bezmála dvoukilometrové stoupání s několika ostrými zatáčkami. Z parkoviště na náměstí pak vede k bráně do parku příkrá úzká 300 metrová asfaltka kolem kostela sv. Gotharda. Vystoupáme-li z náměstí ještě 240 metrů hlavní ulicí, pak naproti zdravotnímu středisku zatočíme doprava a k bráně do parku je to 200 metrů do příkrého, v závěru až strmého kopce. Posledních 150 metrů parkem vede k hradní bráně šotolinové cesta už jen do mírného kopce.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v pokladně.

Občerstvení v hradní restauraci.