Věrná replika mohutné kamenné rozhledny, která stála od roku 1899 na nejvyšším vrcholu Králického Sněžníku na území tehdejšího Pruska. Kvůli zanedbané péči a havarijnímu stavu byla 11. října 1973 odstřelena polskými ženisty.

Nová čtyřiatřicetimetrová soukromá rozhledna stojí od roku 2021 na holém vrcholu Větrova na rozhraní Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Byla vyhodnocena jako rozhledna roku 2021.

Nádherný kruhový výhled z otevřeného ochozu vyšší věže z výšky 28 metrů (masiv Králického Sněžníku s novou polskou rozhlednou na vrcholu, rozhledna Štvanice, západní hřeben Jeseníků s vrcholy Šeráku, Keprníku, Vozky a Černé stráně, za nimi vrchol vysílače na Pradědu, přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, Hanušovická vrchovina s Jeřábem, Rychlebské hory s horským střediskem Paprsek).

Dvěstěpadesát metrů pod Staroměstským náměstím ve směru na Stříbrnici se zatočí doprava na Malé a Velké Vrbno. Proti proudu potoka se vystoupá nejprve mírný, v závěru až příkrý 7,5 km dlouhý kopec po dobré asfaltce na záchytné parkoviště u dolní stanice lanovky na Paprsek. Zde odbočíme doleva na velice hrubou a rozbitou asfaltku, kde se nejprve musí zdolat třísetmetrové strmé stoupání. Poté následuje téměř třísetmetrová rovinka po kraji lesa k pravotočivé serpentině, kde se do cesty postaví další třísetmetrový, zpočátku strmý svah. Po výjezdu z lesa na rozsáhlou louku se nám vlevo konečně rozhledna objeví v plné velikosti. Poslední třístovka vede po zpevněné luční cestě zpočátku mírně, v závěru opět do příkrého kopce.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry a občerstvení v přilehlé chatě.