Devětadvacetimetrová kovová rozhledna stojící na čtyřech mohutných pylonech byla dokončená v roce 2021. Podle zvoleného materiálu a konstrukce, která v půdoryse tvoří pravoúhlý kříž, se jedná o jednu z nejpevnějších konstrukcí rozhleden u nás. Pojmenována byla po budišovském rodákovi, astronomovi a přírodovědci Františku Halaškovi.

Kruhový výhled ze zastřešené vyhlídkové plošiny ve výšce necelých 24 metrů (Hrubý a Nízký Jeseník s Vysokou Holí, Pradědem, Velkým Roudným či Slunečnou, VP Libavá, Moravskoslezské Beskydy s Lysou horou, Smrkem a Radhoštěm a za dobré viditelnosti i hřebeny Slezských Beskyd a Javorníků).

Od budišovského kostela vede k rozhledně červeně značená cesta v délce 3200 metrů, která je až k poslednímu stavení v obci asfaltová. Kamenitohlinitá cesta pak stoupá 1500 metrů mezi poli střídavě mírně až prudce do kopce až na okraj lesa. Odtud pokračuje o něco užší 400 metrová cesta k rozcestí U křížku, kde se opustí červená značka a musí se zatočit doleva na šotolinovou cestu se dvěma příkrými úseky, která končí po 700 metrech u rozhledny.

Sjízdné pouze na horském kole.