Původně vojenská čtyřicetimetrová ocelová hláska ze sedmdesátých let 20. století. V roce 2001 byly železné žebříky nahrazeny točitým schodištěm a věž byla zesílena šikmými opěrami.

Kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce 32 metrů (Novohradské hory, Slepičí hory, Kleť, Třeboňská pánev, mimořádně i Alpy ).

Vozová cesta na vrchol odbočuje ze silnice Dobrá Voda – Pohorská Ves za obcí Hojná Voda na vrcholu prudkého kopce. U vzrostlé lípy je rozcestník s červenou a zelenou turistickou značkou. Červená vede přímo na vrchol a je na kole nesjízdná. Proto je třeba kopírovat zelenou, která nás po 1 km nejprve mírného, pak prudkého stoupání zavede k rozcestí pod Kraví horou. Lesní písčitokamenitá červeně značená cesta se během dalšího kilometru z roviny až mírného kopce postupně zvedne do prudkého a pak i příkrého stoupání. Následuje 200 metrový strmý úsek až k dalšímu rozcestníku. Tady cesta prudce uhýbá doprava a po sto metrech příkrého stoupání po vyskládaných plochých kamenech končí přímo u paty rozhledny. Tento úsek je, zvláště za mokra, velmi nebezpečný. Osobně doporučuji jet těsně při kraji cesty.

Sjízdné s maximálním nasazením pouze na horském kole. Velmi nebezpečné i ve sjezdu.

Suvenýry v Hojné Vodě a v Dobré Vodě.