Zřícenina hradu z počátku 14. století se nachází na vrcholu ostrožny naproti mohutnému kostelu Nanebevzetí Panny Marie ve stejnojmenné obci.

Půlkruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce téměř sedm metrů je možný převážně jižním směrem na vrcholky Českého středohoří a Teplice s hradem Doubravkou. V úzkém údolí mezi kopci je severním směrem možné vidět rozhlednu na Komáří Vížce a pod hradem město Krupka.

Město se rozkládá na úbočí Krušných hor. Z vedlejší silnice z Dubí do Chabařovic se v Krupce v ostré pravotočivé zatáčce odbočí doleva do Husitské ulice a příkrým stoupáním se dojede po čtyřech stech metrech ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Hned za ním se zatočí doleva, kde se nám do cesty postaví krátké strmé stoupání. Podjede se most ke hradu, za nímž se zatočí doprava a vzápětí opět doprava na most, kde asfalt vystřídají dlažební kostky. Projedou se dvě hradní brány a již téměř po rovině se dojede až k penzionu uprostřed hradního areálu. Ke věži se dostaneme po rovině kolem levé strany budovy. Od kostela na hradní nádvoří je to pouhých 250 metrů.

Sjízdné na silničním kole.

Občerstvení v restauraci Růžový hrádek na nádvoří hradu.

Suvenýry v restauraci a v turistickém centru v Krupce.