Hrad byl vystavěn v poslední třetině 14. století. Od 18. století však pustne, upadá v zapomnění a je postupně rozebírán na stavební kámen. V první polovině 19. století se zřítila část nárožní věže a začátkem 20. století, aby se odvrátilo její úplné zničení, probíhají první záchranné práce. Ty pak znovu pokračují až koncem století, kdy je hrad opět zpřístupněn veřejnosti. Až v roce 2014 bylo na vnější stěnu dvaadvacetimetrové čtyřhranné věže postaveno ocelové točité schodiště, které zhruba v polovině výšky přechází do vnitřku torza věže kdysi honosného hradu.

Kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce 21 metrů (Humpolec, hrad Lipnice, Blaník, Křemešník, Čeřínek, Javořice, Melechov).

Z Humpolce vystoupáme sedmisetmetrový příkrý kopec ve směru na Havlíčkův Brod do obce Rozkoš. Na jejím konci je přímo naproti křižovatce na Herálec žlutě značená odbočka doleva. Stometrovou asfaltku záhy vystřídá lesní šotolinová cesta zatáčející doleva. Téměř po rovině pak dojedeme ještě asi 150 metrů k pravotočivé zatáčce, odkud nás čeká 300 metrů nepříjemně kamenité a do příkrého svahu stoupající cesty až k hradbě areálu hradu.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry a malé občerstvení v objektu hradu.