Pětatřicetimetrový ocelový telekomunikační sloup z roku 2001, který je obtočen roštovým schodištěm.

Kruhovému výhledu z otevřené plošiny ve výšce 25 metrů brání západním směrem vysoký les (nádherné panorama Šumavy s dominantním Boubínem a Bobíkem, Javorník, Libín, Kleť, Brdy s Třemšínem a Prahou Blatensko, JE Temelín, rozhledny Chlum u Chanovic, Vysoký a Velký Kamýk, Jarník, Kbíl).

Rozhledna se nachází na silnici Horažďovice – Blatná. Na vrcholu prudkého stoupání z Čečelovic je na konci lesa písčitá odbočka ke věži, která stojí jen pár metrů od silnice na místě bývalého menšího lomu.

Na samém jižním okraji sousedních Čečelovic je zbudován malý vyhlídkový altán, z jehož terasy je nádherný výhled na centrální a západní část Šumavy, přecházející do Českého lesa až po Přimdu. Tyto výhledy bohužel  znemožňují vrcholky vysokých borovic západně od rozhledny.

Zámek v sousedních Bratronicích byl bydlištěm známého a svérázného cyklisty – barona Christiana Battaglii, o němž napsal Ota Pavel jednu z překrásných povídek. Na návsi tam stojí pomník, který tomuto cyklistovi nechali postavit jeho kamarádi.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry na OÚ a v apartmánech v Záboří nebo v infocentru v Písku.