Betonový vysílač z roku 1980 je 162 metrů vysoký. Praděd je zároveň naše nejvýše položená rozhledna. Špička antény je dokonce nejvyšším bodem v republice, neboť o 50 metrů převyšuje vrchol Sněžky.

Fantastický kruhový výhled z prosklené vyhlídkové terasy ve výšce 70 metrů, kam nás samozřejmě vyveze rychlovýtah (Jeseníky, Králický Sněžník, Orlické hory, Beskydy a Polsko za dobrých podmínek Malá Fatra, Vysoké Tatry, Krkonoše a dokonce i rakouské Alpy).

Kvalitní asfaltová silnice začíná nad lázněmi Karlova Studánka na sedle Hvězda. Od záchytného parkoviště se závorou je to na vrchol Pradědu 9300 metrů. Cesta vede lesem do plynule prudkého 5700 metrů dlouhého kopce, bez extrémů v převýšení, až k chatě Ovčárna. Odtud se cesta zlomí tak, že se jede dokonce i z mírného kopce až k odbočce k chatě Barborka. Tady silnice opět příkře stoupá až k další odbočce na chatu Švýcárna (zde ústí prašná cesta z Červenohorského sedla). Poté následuje krátká rovinka a opět příkré stoupání až k pravotočivé zatáčce na obzoru. Po rovině a částečně i z kopce se celý masiv Pradědu od severu objede. Závěrečný příkrý úsek je pak zakončen parkovištěm u věže. Tato cesta je dobře sjízdná na silničním kole. Z Červenohorského sedla vede na vrchol desetikilometrová šotolinová cyklostezka do prudkého, místy až příkrého stoupáni kolem chaty Švýcárna. Na rozdíl od silnice z Hvězdy jsou odtud nádherné výhledy do údolí, ale i na vrcholky Jeseníků. Asi kilometr pod vrcholem se cesta napojuje na asfaltku od Ovčárny.

Tato cesta je sjízdná pouze na horském kole.

Zdolání Pradědu považuji, společně s výjezdem na Zlaté návrší a Špindlerovku v Krkonoších,  Lysou horu v Beskydech a Ještěd, za vrcholné zážitky horské cyklistiky u nás.

Občerstvení a suvenýry v restauraci pod věží.