Osmnáctimetrová ocelová stavba z roku 2014, která je zvenčí celá opláštěná svislými dřevěnými prkny.

Kruhovému výhledu ze zastřešené plošiny ve výšce 15 metrů brání jižním směrem vrchol vyššího Kamence. Přesto je z vrcholu nádherný pohled na západní část Jeseníků – Černou stráň, Vozku, Keprník, Červenohorské sedlo, v dálce pak na Králický Sněžník a Hanušovickou vrchovinu).

K vrcholu se dá dojet ze dvou směrů. Od západu z Loučné nad Desnou a od východu od dolní přes horní přečerpávací nádrž Dlouhé stráně. V tomto případě si ovšem dáme dvojnásob do těla, protože budeme muset dvakrát překonat tisícimetrovou kótu. Tato trasa je ale mnohem atraktivnější a spíše bych ji využil jako zpáteční cestu.

Snadnější cestu proto začneme v Loučné u nákupního střediska. Budeme se držet červeně značené cyklotrasy 6155, která nás po necelých osmi kilometrech spolehlivě dovede až k rozhledně. Cesta stoupá hned za obcí prudce do kopce a kolem Tříramenného potoka nás dovede až k dalšímu rozcestí Pod Vlčím sedlem. Tady si budeme muset o zoubek přidat, protože se sklon asfaltové cesty změní na příkrý. Od rozcestí Uhlířská cesta už si vůbec neodpočineme, protože budeme muset zdolat navíc i dva krátké strmé úseky. Vynaložené úsilí nám ale vynahradí bezchybné výhledy!

Z Koutů nad Desnou se k rozhledně můžeme také přepravit novou šestisedačkovou lanovkou.

Obě cesty jsou sjízdné i na silničním kole.

Suvenýry v pokladně dolní stanice lanové dráhy.

Občerstvení  v sousední restauraci.