Šestnáctimetrová montovaná stavba ve tvaru majáku stojí od roku 2023 na severozápadním okraji obce Hlušovice, ležící čtyři kilometry severně od Olomouce.

Kruhový výhled z kryté plošiny ve výšce 12 metrů je možný především na pásmo Nízkého Jeseníku a nedaleké poutní místo Svatý Kopeček s bazilikou Navštívení Panny Marie a rozhlednou v areálu zoologické zahrady, za dobrého počasí i vrchol vysílače na Pradědu. Lepšímu výhledu na nedalekou Olomouc brání vzrostlé listnaté stromy Černovírského lesa. Věž však do ukončení kolaudačního řízení zatím není přístupná veřejnosti.

Osmiboká rozhledna se třemi apartmány je společně s dřevěnou replikou korábu nepřehlédnutelnou součástí areálu Přístav Hlušovice, kde kromě restaurace najdete také tenisový kurt. Přestože v okolí neteče řádná řeka, myšlenkou k vybudování byla uvažovaná výstavba vodního kanálu DOL (Dunaj-Odra-Labe), který měl probíhat necelých půl kilometru od obce.

Rozhledna je postavena v těsném sousedství asfaltové cyklostezky 6104, vedoucí z Olomouce do Šternberka. Ta odbočuje doleva ve Chválkovicích z hlavní silnice Olomouc-Šternberk doleva a po 4 a půl kilometrech po rovině nás dovede kolem železničního koridoru až k rozhledně. Na cyklostezku se rovněž dostaneme ze severního okraje Černovíru a následným přemostěním frekventované dvojkolejné trati. Z opačné strany ze Šternberku sem dojedeme přes obce Štarnov a Bohuňovice po 8 kilometrech z mírného kopce.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v restauraci.