Celobetonová třináctimetrová rozhledna z roku 2019 se nachází v ose velice hustého uskupení vojenských bunkrů a pěchotních srubů, táhnoucím se v padesátikilometrovém pásmu od Opavy až k Vrbnu pod Pradědem v Jeseníkách.

Kruhový výhled ze zastřešené místnosti ve výšce 9 metrů (Opava, Jeseníky od Vysoké hole přes Praděd až po Orlík, Velký Roudný, Slunečná, Biskupská kupa, Příčný vrch, vrcholky Slezských Beskyd s V. Čantoryjí, Moravskoslezské Beskydy od Lysé hory, přes Radhošť až po V. Javorník, elektrárna Dětmarovice).

Právě architektura všudypřítomných vojenských staveb inspirovala stavitele k neobvyklému tvaru věže, která stojí na nevýrazném holém návrší nad obcí Březová necelých 8 kilometrů západně od kraje Opavy. Ze Stěbořic, ale i z opačné strany ze Sádku, se do Březové dostaneme mírným až prudkým stoupáním. Uprostřed obce naproti hřišti odbočuje mezi domy úzká asfaltová silnice, která po 130 metrech přechází u posledních domů do hrubého asfaltu a po 250 metrech z ní odbočuje doleva hlinitopísčitá polní cesta, která po dalších 200 metrech mírného stoupání končí u oploceného areálu  rozhledny.

Opatrně sjízdné i na silničním kole.

Suvenýry na OÚ Stěbořice a na rozhledně.

Malé občerstvení na rozhledně.