Jednadvacetimetrová trámová rozhledna z roku 2010 v jednom z rohů ozdobená dřevěným křížem.

Kruhový výhled z  kryté vyhlídkové plošiny ve výšce třinácti metrů. (nádherné panoráma Českého lesa od Přimdy, přes Velký Zvon, hřeben Haltravy až po Čerchov, Hoher Bogen a Velký Javor v Německu až po dvojvrchol Ostrého a Jezerní horu na Šumavě, dále pak rozhlednu Koráb a samozřejmě i nedaleký Horšovský Týn).

K rozhledně vedou dvě přístupové cesty. Paradoxně ta známější z Horšovského Týna je vyasfaltovaná pouze k posledním domkům v obci. Cesta se zvedá z postupně prudkého a příkrého stoupání až téměř do strmého. Následuje osmisetmetrová prašná vozová cesta vedoucí převážně do příkrého kopce, která se u vodárny láme a pokračuje z mírného kopce až pod vrchol. Poslední úsek je opět příkrý. Z hlavní průjezdné silnice z Týna se sem dostaneme kolem nákupního střediska ulicí Pivovarskou a ulicí Výhledy přes železniční trať.

Od jihu vede k rozhledně 1800 metrů dlouhá, hladce vyasfaltovaná silnice z obce Lazce, která leží na vrcholu stoupání silnice z Blížejova do Horšovského Týna. Zhruba uprostřed vesnice se odbočí doprava a po sedmistech metrech mírného až prudkého stoupání dojedeme k pravotočivé zatáčce na vrcholu kopce. Odtud je to až ke věži už pouze po rovině nebo dokonce z kopce. Asfalt končí u vrat areálu skládky, takže posledních 200 metrů musíme zdolat rovněž po prašné cestě. Cesta z Lazců je dobře sjízdná na silničním kole.

Suvenýry v infocenru na náměstí v Horšovském Týnu nedaleko známého renesančního zámku.