Z kdysi rozlehlého hradu, založeného ve druhé polovině 13. století a složeného ze tří nad sebou umístěných nádvoří, se do dnešních dnů dochovaly pouze části hradeb, příkopy a zbytky paláce se sklepeními. Od roku 1676 je hrad uváděn jako zřícenina. V roce 1848 přistavěl ke zbytkům zdí gotického paláce rod Stadionů osmnáctimetrovou novogotickou věž, sloužící už v té době jako rozhledna.

Kruhovému výhledu z otevřeného ochozu ve výšce 17 metrů brání východním směrem vrcholky vzrostlých listnatých stromů. (západní Šumava, Český les, Domažlice, Kdyně, Hoher Bogen, vnitrozemí až k Plzni).

Z levého rohu náměstí ve Kdyni příkře stoupá dvoukilometrová kvalitní asfaltka do vesnice Podzámčí. Na vrcholu kopce, těsně před cedulí Podzámčí, je odbočka vlevo, odkud je to na malé prostranství pod hradem ještě 450 metrů po hrubé asfaltce. Hned prvních 40 a posledních 60 metrů za levotočivou zatáčkou je strmých, mezi nimi stoupá příkrá 300 metrová rozbitá silnice. Závěrečných 60 metrů na nádvoří bývalého hradu je třeba zdolat pěšky.

Vzhledem ke špatnému povrchu cesty je výjezd ke hradu na silničním kole velmi náročný, ale na horském kole je cesta sjízdná dobře.

Občerstvení a suvenýry v hospůdce na třetím nádvoří u věže nebo v infocentru ve Kdyni.