Sedmaadvacetimetrová štíhlá ocelová věž z roku 2014, která díky dřevěnému opláštění velmi dobře zapadá do okolní krajiny.

Nádherný kruhový výhled z kryté vyhlídkové plošiny ve výšce 24 metrů a nebo ze čtyř nižších adrenalinových balkonů (Jezerní hora, Velký a Malý Javor, Ostrý, Čertovo jezero, Falkenstein, Plesná, Polom, Pancíř, Poledník, Roklan, Boubín, Čerchov, do vnitrozemí až k Plzni, za dobré viditelnosti i Alpy).

Na vrchol této známé šumavské hory vede množství turistických cest a od roku 2005 dokonce i čtyřsedačková lanovka, ale pouze jediná přístupová čtyřkilometrová cesta pro cyklisty. Ta začíná na Špičáckém sedle, kam se ovšem musí vystoupat několikakilometrový prudký kopec buď ze Železné Rudy  nebo z opačné strany od Nýrska.

Nejprve se po asfaltové silnici vydáme přes velké parkoviště směrem na Černé jezero. Po šesti stech metrech odbočíme doleva a po zelené značce vystoupáme opět po dobré asfaltce 2500 metrů dlouhé prudké stoupání na sedlo Rozvodí. Poslední tisícovka je ale spíše příkrá. Od Rozvodí začíná široká uválcovaná šotolinová cesta překvapivě nejprve 200 metrů z mírného kopce, poté následuje krátký, ale prudký výjezd, rovinka a závěrečné příkré, na posledních sto metrech, až strmé stoupání až pod rozhlednu.

Až na Rozvodí dobře sjízdné na silničním kole, dále po šotolině pouze na horském kole.

Občerstvení v kiosku pod věží, suvenýry tamtéž nebo v pokladně lanovky, či v informačním centru v Železné Rudě.