Zcela obyčejný osmatřicetimetrový ocelový telekomunikační tubus s vnějším vinutým schodištěm z roku 2014, který však díky vertikálnímu opláštění smrkovými a modřínovými trámy získal velice atraktivní vzhled. V anketě pořádané Klubem přátel rozhleden o rozhlednu roku 2014 obsadila první místo.

Kruhový výhled z adrenalinového krytého ochozu ve výšce 30 metrů (kopcovitá krajina středního Posázaví, Blaník, Benešov, západní část Českomoravské vrchoviny, za dobré viditelnosti i Krkonoše).

Obec Lbosín leží vlevo od silnice z Benešova do Divišova. Pracně nastoupané metry však sjezdem do obce zase ztratíme. Téměř na konci vesnice se odbočí doleva do příkrého kopce. Po 300 metrech jízdy po šotolině se dojede na zlom, kde se odbočí doprava a po rovině a částečně i z kopce se dojede po 450 metrech k rozcestí pod rozhlednou. Zde nás ale čeká závěrečných 200 metrů do příkrého a v závěru i strmého kopce lesem až ke věži. K vrcholu můžeme také dojet druhou cestou, pokud projedeme celou obcí kolem parkoviště a velkým obloukem se pozvolným stoupáním přiblížíme k poslednímu rozcestí pod rozhlednou. Tato cesta je ovšem o kilometr delší.

Obě cesty jsou sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v dřevěné chatce pod rozhlednou.