Rozsáhlá zřícenina středověkého pohraničního hradu z přelomu 12. a 13. století střežícího cestu do Polska. Od příjezdové cesty mu vévodí nově zrekonstruovaná a od roku 1996 zpřístupněná dvacetimetrová čtyřboká věž.

Půlkruhový výhled západním směrem ze sedmi okének podkrovní místnosti ve výšce 14 metrů (Oderské a Hostýnské vrchy s Hostýnem a Kelčským Javorníkem, Ostrava, v dálce pak Jeseníky s Pradědem a na východě část Beskyd s Lysou horou. Rozsáhlejší pásmo Beskyd pak uvidíme, když vystoupáme do výše položeného hradu.

Stejnojmenná obec leží na úbočí nepřehlédnutelného Starojického kopce a prochází jím silnice z Nového Jičína do Starojické Lhoty. Ze severovýchodního cípu náměstí vede asfaltka ke kostelu, kde se po sto metrech napojíme na žlutou značku, která kostel strmým stoupáním objede a nad kostelem se zatáčí prudce doprava. Strmý úsek končí po 140 metrech u vodárny, kde je krátký prostor na vydýchání. Dále pokračuje hrubá asfaltka k levotočivé zatáčce, kde musíme opět počítat se strmým, naštěstí jen padesátimetrovým stoupáním. Silnice pak pokračuje 400 metrovým přímým, ale příkrým sklonem až k hradní věži. Celková délka úzké hrubé asfaltky z náměstí je 900 metrů.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v pokladně hradu.

Občerstvení ve stylové restauraci ve věži.