Na místě dnešního zámku stála dřevěná tvrz, která byla v polovině 15. století přestavěna na gotický hrad. Koncem 16. století prošel renesanční přestavbou. Svojí dnešní romantickou podobu doznal při novorenesanční přestavbě na konci 19. století. V roce 1917 ho koupil prezident Škodových závodů a senátor Josef Šimonek. Po znárodnění byl využíván jako dětský domov a jeho vnitřní prostory negativně poznamenaly necitlivé stavební úpravy. V roce 2003 přešel dopět do vlastnictví rodu Šimonků. Od té doby zde probíhají částečné rekonstrukce vnitřních i venkovních prostor. V roce 2004 byl zámek poprvé zpřístupněn veřejnosti.

Mohutná šestiboká věž se vypíná do výšky 51 metrů a její ochoz ve výšce 29 metrů umožňuje hezké výhledy na Krnecký viadukt, Mladou Boleslav, Český ráj, ale i vzdálenější Krkonoše, Ještěd, Bezděz a Ralsko. Pouze západní obzor je zastíněn vyšším kopcem.

K zámku můžeme dojet buď z obce Krnsko. Po podjetí železničního viaduktu nás ovšem čeká příkré 1400 metrové stoupání do obce Jizerní Vtelno, kde u obecného úřadu zatočíme prudce doprava. 300 metrová úzká cesta mírně klesá a je vyasfaltována až k bráně do zámecké zahrady, odkud pokračuje jemná šotolina až k hlavnímu vchodu do zámku. Druhá čtyřkilometrová přístupová cesta z obce Bezno naopak v celé délce až k odbočce do zámku nepřetržité mírně klesá.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v zámecké kavárně.