Osmnáctimetrová sedmiboká, bývalá měřičská kamenná věž z roku 1940. Na začátku nového milénia se začaly na věži dělat nutné úpravy a opravy k vytváření turistického zázemí. Od roku 2005 je věž přístupná turistické veřejnosti.

Částečný výhled mezi špičkami vzrostlých smrků ve výšce 17 metrů. (Kladno, Cukrák, Temelín, za dobré viditelnosti i Milešovka a Ještěd).

Asi nejsnadnější výjezd je ze silnice Dobříš – Hostomice. Za vrcholem prudkého stoupání – už ve sjezdu na Hostomice – je naproti odstavnému parkovišti červeně značená odbočka doleva. Po 700 metrech jízdy lesní cestou téměř po rovině se dostaneme na asfaltovou silničku, která doprava ústí po 400 metrech opět na hlavní silnici blíž k Hostomicím, doleva pak přes závoru stoupá 600 metrů do příkrého kopce až na vrchol sedla. Zde červenou, pokračující dále z kopce opustíme a odbočíme doprava do mírného kopce na lesní kamenitou cestu až k samotě na louce. Na konci této louky se opět odbočí doprava do stometrového příkrého kamenitého kopce, po němž následuje 300 metrový úsek na načerpání sil do závěrečného stometrového strmého kamenitého úseku pod rozhlednu.

Sjízdné pouze na horském kole. Nebezpečná je poslední část zvláště ve sjezdu, protože ve spodní části bývá často naplaven velmi jemný, ale hluboký písek.

Občerstvení a suvenýry ve věži.