Mohutná čtyřicetimetrová betonová vojenská věž z roku 1976.

Postupně kruhový výhled z 8. patra z jednotlivých oken ubytovacích místností nebo výjimečně z malého ochozu na střeše objektu (Český les – Čechov, Havran, Přimda, Ebene, Šumava –  V. Javor, Ostrý, na opačnou stranu hluboko do vnitrozemí).

Tato vojenská věž dodnes slouží armádě, ale pravidelně, zpravidla o květnových a červencových svátcích, při dnech otevřených dveří,  poskytovala zájemcům vynikající rozhledy po širokém okolí. Od 8. května 2010 je však kvůli zařazení objektu do struktury NATO přístup civilistů bohužel zapovězen! K věži vedou dvě základní přístupové cesty. Jednoznačně lepší je od severu z Bělé nad Radbuzou. Musí se ovšem vystoupat prudký kopec za Smolovem ve směru na hraniční přechod Železná. Až za vrcholem stoupání se v pravotočivé zatáčce odbočí doleva na bývalý Waldorf, či Pleš. Po hrubé asfaltce se jede 1500 metrů mírně z kopce až k zaniklé osadě, pak se po cyklostezce č. 36 sjede ještě níž. Potom už se ovšem stoupá do prudkého kopce až k odbočce na Pleš. Tady se však neodbočuje, ale pokračuje se 800 metrů stále rovně do již mírného kopce. Těsně před vrcholem stoupání se odbočí doleva do prudkého, v závěru až příkrého kopce a po 900 metrech se dojede až k vojenskému areálu. Druhá cesta odbočuje asi 3 km za obcí Rybník ve směru na Smolov. Velmi hrubá a rozbitá asfaltka stoupá jako značená cyklostezka směrem na Pleš do příkrého kopce. Téměř na jeho vrcholu se ale odbočí doprava a po 750 metrech se dojede na prvně popsanou křižovatku od Waldorfu.

5600 metrů dlouhá cesta od severu je sjízdná i na silničním kole, druhá 4400 metrů dlouhá od východu pouze na horském kole.

Suvenýry ve věži.