Devatenáctimetrová hranolová věž nejvýše položeného hradu na našem území z poloviny 13. století. V roce 1998 vzniklo občanské sdružení, které hrad opravilo, uvnitř věže vystavilo dřevěné schodiště s ochozem a v roce 2005 objekt zpřístupnilo veřejnosti. Naše nejjižnější rozhledna, která předčila Kraví horu v Novohradských horách o 5 minut sš.

Fantastický kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 18 metrů (přehradní nádrž Lipno, Kleť, Smrčina, Boubín, Novohradské hory a na jihu pak panoráma rakouských Alp).

Jediná přístupová cesta ke hradu je 300 metrové prudké stoupání po kamenité cestě z osady Sv. Tomáš, kam lze dojet několika způsoby. Nejkvalitnější asfaltka začíná v obci Frýdava, kam vede buď přívoz z Frymburku nebo silnice od lipenské hráze. Tomášská cesta stoupá do prudkého, v závěru až příkrého kopce více než 5 km lesem do Sv. Tomáše. Další možností je částečně souběžná Mírová cesta nebo z opačné strany Vltavická cesta od Rakovské zátoky. Od jihu lze Sv. Tomáš zdolat z Pasečné. Všechny uvedené cesty jsou hrubé asfaltky opatrně sjízdné i na silničním kole. Poslední kamenitý úsek pod hradem je však obtížně sjízdný pouze na horském kole.

Suvenýry v pokladně věže.

Občerstvení ve Sv. Tomáši a ve věži.