Stolní a nástěnný kalendář a pohlednice

Nástěnný kalendář

Vážení rozhlednoví přátelé, po nepřetržitém osmiletém vydávání kalendářů našich rozhleden od roku 2015 do roku 2022 podle geografických oblastí, sestavených výhradně z barevných fotografií a černobílých kreseb, jsem se letos rozhodl porušit dosavadní tradici a vydal jsem kalendář kreslený. Jedná se o třináct pečlivě vybraných nejkrásnějších kamenných rozhleden napříč celou naší vlastí.

Detail k nástěnnému kalendáři naleznete na této stránce.

Stolní kalendář

Vážení příznivci hradních a zámeckých věží, dovolte mně, abych Vám představil zcela nový stolní kalendář na rok 2023, nazvaný Rájem rozhlednovým – hradní a zámecké věže. Chtěl jsem totiž ještě jednou využít svoje obrázky z knihy Vyhlídkami králů z roku 2019. Kalendář jsme společně sestavili se stejným grafikem a v podobném stylu, jako známé a populární Fukalovy stolní kalendáře rozhleden, jen s tím rozdílem, že fotografie nahradily kresby.

Detail ke stolnímu kalendáři naleznete na této stránce.

Pohlednice

Na začátek letošní turistické sezóny jsme společně s mým grafikem pro Vás připravili sérii originálních kreslených pohlednic s hradozámeckou tematikou. Využili jsme k tomu obrázky z knihy Vyhlídkami králů a také z nového stolního kalendáře hradních a zámeckých věží na rok 2023 a sestavili je do skupin po čtyřech. Tím vznikla neopakovatelná série 28 kreslených pohledů dlouhého formátu o rozměrech 105 x 210 mm. Překvapení na vás čeká na rubové straně, kde se nachází dostatečný
prostor pro otisk hradních a zámeckých razítek, včetně kolonky pro zapsání data návštěvy daného objektu. Vyplněním druhé strany tím každý sběratel získá ucelený doklad o návštěvě našich nejznámějších hradů a zámků. Jednotlivé pohledy bude možno postupně získat ve vybraných pokladnách dotčených hradů a zámků.

Nedočkavci si celou sérii mohou objednat prostřednictvím objednávkového formuláře. Při odběru všech 28 pohledů obdrží slevu 2 Kč z každého kusu. Pohledy jsou na zadní straně opatřeny nezaměnitelným kódem, v tomto případě H/Z 01 – H/Z 28. Tato originální série hradozámekcých věží nebude jediná, ale bude mít časem svoje následovníky v podobě městských a radničních a věží M/R a konečně i našich nejznámějších rozhleden ROZ.

Pevně věřím, že díky nikdy nekončící výstavbě nových rozhleden se tato série bude neustále rozšiřovat. Jsem přesvědčen, že všechny tři sady pohledů si postupem času získají své příznivce, kteří již nebudou
muset tahat v batůžcích těžké knížky, kam si doposud tiskli pamětní razítka, ale že jim k tomu postačí náprsní kapsa turistické bundy.

Detail k pohlednicím naleznete na této stránce.