Třináctimetrová železná „trojnožka“ byla na okraji obce Biskoupky vztyčena v roce 2019. Jedná se o vyřazenou konstrukci z majetku hasičského záchranného sboru. Také na novém stanovišti bude kromě rozhledny pro turisty plnit funkci protipožární pozorovatelny a sloužit k výcviku hasičů.

Kruhovému výhledu z otevřeného ochozu ve výšce 10 metrů brání vzdálenějším jižním směrem vrcholky hřebene Radče s Bechlovem, zato severním směrem se otevírají výhledy na Křivoklátskou vrchovinu a na krajinu středního toku Berounky až po Rakovnicko, vrch Vladař a vzdálené vrcholky Doupovských a Krušných hor.

Malá obec Biskoupky s vyhlášenými Vepřovými hody v Selském dvoře se nachází zhruba na polovině cesty z Radnic do Zbirohu. Ve směru od Radnic se neustále prudce stoupá přes obce Chomle a Vejvanov až kilometr před Biskoupky. Pak následuje prudký sjezd k malému rybníčku, odkud ale silnice opět příkře stoupá až k okraji obce, kde se hned u prvního stavení odbočí doprava. Po polní hlinitokamenité cestě se prudce vystoupá asi 150 metrů a poté se přejede na vyjetou luční pěšinu, která nás spolehlivě po sto metrech zavede až pod rozhlednu.

Opatrně sjízdné i na silničním kole.

Občerstvení v nedalekém Selském dvoře.