Devatenáctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2009, v rozích ukotvená ocelovými lany. Společně se dvěma velmi podobnými slovenskými rozhlednami Turá lúka u Myjavy a Poĺana u Brestovce byla vystavěna v rámci programu přeshraniční spolupráce.

Vzhledem k tomu, že rozhledna leží v mělkém údolí nedaleko hlavní silnice a železniční trati z Veselí nad Moravou do Myjavy, je kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce 18 metrů značně minimalizován (Velká nad Veličkou, blízké vrcholky Bílých Karpat a v dálce pak Chřiby).

Díky své poloze je ovšem velmi snadno dostupná, protože leží pouze 100 metrů silnice. Z obce Javorník se ale musí vyšlapat příkré 400 metrové stoupání, na jehož zlomu se nachází zmiňovaná šotolinová odbočka k rozhledně. Z opačné strany se k rozhledně sjíždí od hraničního přechodu z mírného kopce.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry na OÚ a v restauraci v obci Javorník.

Stav zcela nechráněné rozhledny se vlivem povětrnostních podmínek zhoršil natolik, že v roce 2017 byl označen za havarijní. Následně pak v únoru roku 2021 došlo z bezpečnostních důvodů ke stržení celé stavby.