Renesanční čtyřkřídlý zámek z 16. století byl postaven na místě vodní tvrze ze 14. století. Původně čtyřhranné opevnění ztratilo počátkem 19. století svůj obranný význam a bylo ubouráno, takže se dochovalo pouze jižní křídlo se dvěma nárožními obrannými baštami. V letech 1962 – 2002 zde sídlil Ústav sociální péče, zpřístupnění se zámek dočkal až v roce 2011. Objektu vévodí šestatřicetimetrová hranolová věž, která získala dnešní podobu po opravě z roku 1920. Původní cibulovitá věž totiž v roce 1907 vyhořela a s ní byly zničeny i hodiny, které již nebyly obnoveny. V předzámčí je místěno muzeum historické hasičské techniky.

Z krytého ochozu ve výšce 27 metrů je možno kromě stejnojmenné obce shlédnout Hostýnské vrchy s bazilikou na Svatém Hostýnu a Kelčský Javorník, na opačné straně pak televizní věž na Holém kopci u Staré Vsi. Lepšímu kruhovému výhledu do větší vzdálenosti brání severním a jižním směrem vrcholky vyšších kopců.

Městys Dřevohostice leží na hlavní silnici z Přerova do Bystřice pod Hostýnem. Ta prochází náměstím, kde se u budovy radnice zatočí doleva do Mlýnské ulice a po 270 metrech se po dlažebních kostkách dojede na křižovatku, kde se zatočí opět doleva do Zámecké ulice. Úzká asfaltka nás po dalších 270 metrech dovede až ke vchodu do zámku. K zámku se můžeme dostat i z kraje náměstí ze směru od Přerova. Hned na začátku náměstí zatočíme doleva do úzké ulice se zákazem vjezdu, která postupně přechází v pěšinu a po 170 metrech po rovině dojedeme k zámku z opačné strany.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v pokladně zámku.

Občerstvení na nedalekém náměstí.