Do jediného objektu spojená rozhledna a kaple Svatého kříže z roku 1897. V současné době stojí již jen patnáctimetrová kamenná věž bez původní dřevěné nadstavby, která byla vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek poškozena a snesena.

Kruhový výhled z kryté místnosti ve výšce 12 metrů nebo ploché střechy (Bystřice p.H., Jeseníky, Pálava, Svatý Kopeček).

Jediná silnice na vrchol poutního Hostýna vede z Bystřice pdo Hostýnem. Z náměstí se jede směrem na Vsetín, ale již po pár metrech se odbočí doprava a přejede se železniční trať. Od této chvíle začíná silnice prudce stoupat a sklon stoupání se až na vrchol nemění. Je to tedy příjemný výjezd bez jakýchkoliv prudkých výkyvů. Celý vrchol se pak od východu objede. Silnice se na vrcholovém sedle rozděluje: k poutnímu kostelu se odbočí do mírného kopce doprava, k rozhledně je to naopak doleva do kopce příkrého. Posledních 50 metrů je strmých a asfalt končí u brány k větrné elektrárně, která zásobuje celý areál elektřinou. Zbylých 80 metrů ke kapli s rozhlednou je na silničním kole pro strmý sklon a šotolinu nesjízdných.

Sjízdné na silničním kole.

Občerstvení ve stáncích u poutního kostela.

Suvenýry ve věži nebo v recepci církevní ubytovny.