Třicetimetrová železná konstrukce ve tvaru hyperbolického paraboloidu stojí od roku 2022 na vrcholu kopce Háječek na konci lyžařského vleku z obce Zborov.

Zastřešená plošina ve výšce 27 metrů poskytuje nádherné výhledy na téměř celé Jeseníky od Šeráku, Keprníku a Vozky, přes Dlouhé Stráně, Praděd, Vysokou holi, Břidličnou, Pec až po Kamenný vrch, dále na Lázek, Jeřáb, Bukovou horu a Suchý vrch, na opačné straně na Zábřeh a vápencový lom Vitošov a za dobré viditelnosti i na Svatý Kopeček u Olomouce.

K nadhledně vedou dvě přístupové cesty. 2,5 km dlouhá od jihu ze Svébohova a o kilometr kratší od severu ze Zborova. Překvapivě méně náročná je ta kratší, která totiž překonává o sto metrů nižší převýšení, protože do obce Zborov je zapotřebí zdolat z nížiny mnohem větší kopec. Z malé návsi naproti OÚ se zabočí úzkou, žlutě značenou asfaltkou mezi domy a po 200 metrech se dojede na konec obce. Zde asfaltka přechází do značně zarostlé hlinitokamenité cesty, stoupající příkře šikmo svahem mezi pastvinami až k rozcestí Háječek na sedle. Zde je zapotřebí podlézt nabitý elektrický ohradník a luční pěšinou vystoupat závěrečné 350 metrové příkré stoupání k nadhledně. Z opačné strany se uprostřed Svébohova po žluté TZ vystoupá příkré až strmé stoupání po asfaltce na konce obce, kde se sice sklon zmírní, zato asfalt podstatně zhrubne. Za evangelickou kaplí následuje klasická kamenitá polňačka a mírné narovnání cesty, která je ale po vjezdu do lesa opět strmá až téměř do sedla k popisovanému rozcestí.

Obě cesty jsou sjízdné pouze na horském kole.