Pětadvacetimetrový železobetonový tubus z roku 2006 vyztužený osmi svislými žebry. Celá věž je pak obložena smrkovými palubkami.

Kruhový výhled z uzavřené místnosti ve výšce 22 metrů  (Orlické hory s Bukovou horou a Suchým vrchem, Králický Sněžník, Jeřáb, Soví a Bystřické hory, Val, Klepý, Stezka v oblacích, Červená Voda).

Odbočka k rozhledně se nachází v obci Červená Voda naproti továrně na nábytek. Vede kolmo do svahu mezi domky. Na konci zástavby se přejede železniční trať a po žluté značce se pokračuje 800 metrů po úzké asfaltce do prudkého kopce až  k rozcestí, kde žlutá odbočuje kolmo do svahu po louce a dále lesem. Až do lesa je tato cesta sjízdná, ale v závěru je  stoupání tak strmé, že se kolo musí doslova dřít kolmo do kopce. Proto je třeba žlutou značku ignorovat a pokračovat dále po asfaltce, i když nejprve trochu z kopce. V lese se cesta opět zdvihne a postupně se dojede k dalšímu rozcestí se žlutou, vedoucí sem z obce Šanov. Tady ale končí nejenom asfalt, ale i legrace. Před námi je totiž závěrečných 1500 metrů příkrého stoupání po velmi kamenité a od vody erozí zničené cesty. Nad rybníčkem se na  křižovatce musí odbočit doprava do dvěstěpadesátimetrového strmého kopce. Po jeho zdolání je to ke věži už jen 300 metrů téměř po rovině.

Sjízdné pouze na horském kole. Ve sjezdu po kamenech velmi nebezpečné!

Občerstvení a suvenýry ve věži.