Novogotický zámek ve tvaru otevřeného písmene V byl postaven až v letech 1839 – 1854 ve stylu tzv. Tudorovské gotiky a jako jeden z mála našich zámků nevznikl přestavbou bývalého hradu nebo tvrze. Když byla 3. července 1866 opodál svedena největší bitva na našem území u Hradce Králové, byl v objektu zámku zřízen vojenský lazaret. Na sklonku války byl zámek sídlem generálmajora Rudé armády Govorova z Ukrajinského frontu.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu sedmadvacetimetrové hodinové věže (Krkonoše, Ještěd, Trosky, Kunětická hora, rozhledna v Chlumu, Železné hory, elektrárna Opatovice a Chvaletice).

Přestože v okolí se rozkládá rozsáhlá rovina, zámek leží na nevýrazné vyvýšenině. Při jízdě z nedalekých Nechanic, ale i z opačné strany z Hrádku, je zapotřebí překonat prudké stoupání. V Hrádku z návsi ke kostelu sv. Jiří nás překvapí dokonce dvousetmetrový příkrý kopec. Na plochém návrší se pak naproti parkovišti odbočí na šotolinovou cestu, která nás po 160 metrech dovede mírným stoupáním až k zámecké bráně.

Opatrně sjízdné i na silničním kole.

Suvenýry v zámecké prodejně.

Občerstvení v zámeckém bistru.